Lech vs Górnik

Lech Poznań - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Górnik Zabrze fot. ASInfo

Poznański Lech jest obecnie na samym dnie ligowej Ekstraklasy. W sobotę podopieczni Macieja Skorży będą chcieli zmienić ten stan rzeczy i pokonać na swoim boisku przedostatniego Górnika Zabrze.  

Czytaj dalej…

HISTORIA

W poprzednim sezonie te kluby mierzyły się ze sobą trzy razy. W Zabrzu było 1:1. W rundzie wiosennej piłkarze Lecha pokonali na swoim terenie graczy Górnika 3:0. W grupie mistrzowskiej – przy Roosvelta – padł zaś rezultat 6:1 dla obecnych mistrzów Polski.

OSTATNIE WYNIKI

Gracze Skorży w poprzedniej kolejce przegrali na wyjeździe z Jagiellonią 0:1. Aktualnie zawodnicy z Poznania zajmują ostatnie miejsce w tabeli (cztery punkty). Jak na razie piłkarze Kolejorza zanotowali jedno zwycięstwo, jeden remis i siedem porażek (pięć goli zdobytych i 13 straconych).

Piłkarze Ojrzyńskiego ostatnio wygrali na swoim boisku ze Śląskiem 2:0. Obecnie zabrzanie plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli (pięć punktów). Do tej pory gracze Górnika zanotowali jedno zwycięstwo, trzy remisy i pięć porażek (dziesięć goli zdobytych i 16 straconych).

CIEKAWOSTKI

Gracze z Poznania w sześciu poprzednich meczach domowych z Górnikiem zanotowali pięć wiktorii i jeden remis. Piłkarze z Górnego Śląska ostatni raz triumfowali w stolicy Wielkopolski … 9 sierpnia 2003 roku.

DYSKUSJA

Zapraszamy do komentowania, najlepsze komentarze pojawią się w tym miejscu.

26.09.2015, godz. 20:30, INEA Stadion w Poznaniu
Lech – Górnik

SZANSE WEDŁUG TOTOLOTKA:

wygra Lech: 55%
remis: 26%
wygra Górnik: 19%

Faworytami tej konfrontacji są zawodnicy z Poznania. Analitycy Totolotka dają mistrzom Polski ponad 50% na wygraną.

Więcej >>

TYP REDAKCJI: 2:0

Stawiamy na zwycięstwo gospodarzy. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski na pewno będą chcieli zrehabilitować się za ostatnie fatalne wyniki, a skromny triumf w Pucharze Polski z Ruchem (1:0) powinien podziałać na nich mobilizująco.

Komentarze