Lech przedłużył umowę z pomocnikiem o dużym potencjale

Filip Marchwiński
Filip Marchwiński fot. PressFocus

Filip Marchwiński to jeden z tych zawodników, z którym wiąże się duże nadzieje w Lechu Poznań. Aktualny mistrz Polski poinformował, że przedłużył kontrakt z 20-latkiem.

  • Lech Poznań podjął decyzję o przedłużeniu umowy z jednym z wychowanków AP Lecha
  • Nowy kontrakt parafował Filip Marchwiński
  • 20-latek będzie grał w szeregach Kolejorza co najmniej przez dwa kolejne sezony

Marchwiński z nową umową

Filip Marchwiński to wychowanek Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. W tym sezonie rozegrał już jeden mecz w koszulce Kolejorza. Ogólnie ma natomiast 89 występów w poznańskim zespole. Zawodnik podjął decyzję o przedłużeniu umowy z przedstawicielem PKO Ekstraklasy.

“Filip Marchwiński przedłużył kontrakt z Lechem Poznań. Nowa umowa pomocnika będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku” – czytamy w oświadczeniu klubu z Poznania opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.

Ofensywny pomocnik to także młodzieżowy reprezentant Polski. W kadrze U-21 piłkarz rozegrał osiem spotkań, notując w nich jedno trafienie.

Filip wchodzi w wiek piłkarski, kiedy nasi wychowankowie zaczynali stanowić o sile pierwszego zespołu Lecha. Liczymy, że zrobi kolejny krok w swoim rozwoju i obecnie zebrane doświadczenie pozwoli mu na przebicie się do pierwszej jedenastki – powiedział Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań.

Sam zainteresowany nie ukrywa natomiast radości z przedłużenia umowy. Jednocześnie zawodnik otwarcie mówi, że chce brać więcej odpowiedzialności za grę Lecha na swoje barki.

– Czuję ekscytację i radość. Jestem w tym klubie jedenaście lat, jestem wychowankiem, więc to znaczy dla mnie coś więcej. Wiem, że wchodzę w taki wiek i w taki moment w swojej przygodzie, że muszę brać więcej odpowiedzialności za to, co się dzieje i czuję, że jestem na to gotowy. Jestem świadomy tego, co mnie czeka i chcę dać zespołowi wszystko, co najlepsze, dla klubu i dla kibiców – przyznał Marchwiński.

Czytaj więcej: Przed 1. kolejką PKO Ekstraklasy: typy, kursy, zapowiedź

Komentarze