Żuraw: Siłą Apollonu jest doświadczenie

Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Lech Poznań zmierzy się w środowy wieczór z Apollonem Limassol w meczu w ramach eliminacji do Ligi Europy. Tymczasem w trakcie konferencji prasowej na temat tego spotkania głos zabrał opiekun teamu z Wielkopolski, przekonując, że jego zespół cechuje trudne zadanie, bo ich rywali cechuje doświadczenie.

Czytaj dalej…

Lech Poznań jest już bardzo blisko gry w elitarnym gronie w fazie grupowej drugich co do wielkości międzynarodowych rozgrywek europejskich. Przed lechitami już tylko dwie przeszkody do zrealizowania celu. Lech w przypadku zwycięstwa w środowym boju zmierzy się ze zwycięzcą starcia Charleroi Sporting Club – Partizan.

– Największa siłą naszego rywala jest doświadczenie. To zespół złożony z wielu zagranicznych, ale bardzo doświadczonych zawodników. Na pewno będziemy musieli być w pełni skoncentrowani w defensywie i w ofensywie będziemy musieli nasze sytuacje wykorzystać z zimną krwią, bo na pewno nie będzie ich bardzo dużo – mówił Dariusz Żuraw cytowany przez LechPoznan.pl.

W przypadku awansu do kolejnej rundy rozgrywek team z Poznania także rozegra spotkanie w delegacji. W tej kwestii trener Kolejorza również zabrał głos.

– To jest coś, z czymś musimy się zmierzyć. Tak samo jadąc do Szwecji, myśleliśmy o tym, jak to będzie wyglądać na sztucznej murawie. Tak się składa, że tylko pierwszą rundę mieliśmy możliwość zagrać na swoim boisku, a teraz w każdej kolejnej los przydziela nam wyjazd. Myślę, że to nie powinno być wielkim problemem. Będziemy grać – z tego, co się dowiedzieliśmy – na dobrym boisku. A mamy zespół, który potrzebuje dobrego boiska, żeby zagrać dobry mecz – wyjaśnia szkoleniowiec Kolejorza, który zapewnia, że jego zespół, chociaż nie jest faworytem najbliższego starcia, to może powalczyć o awans – powiedział Żuraw.

Komentarze