Filip Marchwiński
Filip Marchwiński PressFocus

Lech Poznań zremisował z uznanym rywalem, kontuzja kluczowego gracza

Lech Poznań zremisował w sparingu z Szachtarem Donieck (1:1). Gola dla Kolejorza zdobył Marchwiński. Boisko z kontuzją opuścił jednak Ishak.

Kolejorz zakończył zgrupowanie w Belek remisem. Po pokonaniu Bandirmasporu i Dynama Moskwa, w czwartek zremisował z bardzo mocnym rywalem – Szachtarem Donieck. Wcześniej w środę drugi garnitur Lecha zremisował też z serbskim Radem (0:0).

Trener Dariusz Żuraw desygnował do gry bardzo mocną jedenastkę. Podstawowy skład miał sprawdzić się na tle silnego rywala, by sprawdzić, gdzie znajduje się drużyna na nieco ponad tydzień przed powrotem Ekstraklasy.

I Lech Poznań zaprezentował się naprawdę dobrze. W pierwszej połowie najgorszą wiadomością dla fanów Kolejorza było zejście z kontuzją Mikaela Ishaka, którego zmienił Norbert Pacławski. Poza tym, zespół z Poznania nie ustępował przeciwnikowi i starał się skruszyć ukraińską defensywę.

Sięgnął celu dopiero po przerwie. W 58. minucie świetnym zagraniem popisał się Alan Czerwiński, które na bramkę zamienił Filip Marchwiński. Od tamtej pory to Szachtar przejął inicjatywę i defensorzy Lecha mieli sporo roboty, zwłaszcza ze skrzydłowymi rywala. Aktualni uczestnicy Ligi Europy dopięli swego dopiero w doliczonym czasie gry. Bartosz Salamon sfaulował rywala w szesnastce Lecha, a rzut karny na bramkę zamienił Wiktor Kowalenko.

Lech nie odniósł porażki w trzecim sparingu zorganizowanym w trakcie zgrupowania w Belek, ponadto rzut karny z doliczonego czasu gry przeciwko Szachtarowi był jedyną bramką, jaką Kolejorz stracił. Po raz kolejny od pierwszych minut wystąpiły nowe nabytki Kolejorza, czyli Jesper Kalstrom i Bartosz Salamon i – wyłączając sprokurowaną jedenastkę –  zaprezentowali się co najmniej poprawnie. Pamiętajmy, że Szachtar Donieck rozpoczął ten sezon w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a na wiosnę wystąpi w Lidze Europy.

Lech pierwsze spotkanie po przerwie zimowej w Ekstraklasie zagra przeciwko Górnikowi Zabrze. Na ten moment Kolejorz zajmuje rozczarowujące, dziewiąte miejsce i traci już 12 punktów do liderującej Legii.