Ekstraklasa: Faworyci tracą punkty, Lech na dnie ligowej tabeli – podsumowanie 5. kolejki

Lech - Śląsk
Lech - Śląsk fot. PressFocus

W niedzielę miały miejsce trzy spotkania w ramach 5. kolejki Ekstraklasy. Radomiak Radom rozgromił na własnym terenie Lechię Gdańsk 4-1, Raków Częstochowa stracił punkty w starciu z Jagiellonią Białystok, natomiast Lech Poznań przegrał u siebie ze Śląskiem Wrocław 0-1 i osunął się na dno ligowej tabeli.

  • W niedzielę odbyły się trzy spotkania 5. kolejki Ekstraklasy
  • Największą sensację wywołał Radomiak, który pokonał Lechię Gdańsk aż 4-1
  • Raków Częstochowa w końcówce meczu stracił dwubramkowe prowadzenie, przez co podzielił się punktami z Jagiellonią Białystok
  • Koszmar Kolejorza trwa dalej. Tym razem Poznań podbił Śląsk Wrocław, który zwyciężył 1-0

Lechia na wakacjach w Radomiu, niewielki dołek Rakowa Częstochowa i kolejny blamaż mistrza Polski

Niedziela przyniosła nam bardzo ciekawe rozstrzygnięcia. Śmiało można stwierdzić, że korzystnego rezultatu nie uzyskał żaden z faworytów. Lechia Gdańsk zaliczyła fatalne spotkanie i w pełni zasłużenie przegrała z Radomiakiem Radom aż 1-4. A bramek spokojnie mogło paść jeszcze więcej, ponieważ defensywa czwartej siły poprzedniego sezonu nie stawiała kompletnie żadnego oporu.

Dużo pretensji do swoich podopiecznych z pewnością będzie miał trener Marek Papszun. Raków Częstochowa zaliczył atomowy start i po 10. minutach gry prowadził już 2-0, a finalnie podzielił się z Jagiellonią Białystok punktami. Wyrównujące trafienie zaliczył w końcówce spotkania Jesus Imaz.

Od początku kampanii 2022/2023 intensywnie trwa akcja “Bij mistrza”. Lech Poznań spisuje się w ostatnim czasie fatalnie, a w niedzielę mieliśmy tego kolejne potwierdzenie. Śląsk przyjechał do Poznania i do ostatniego gwizdka utrzymał korzystny rezultat, zdobyty w 26. minucie spotkania. Lech po kolejnej porażce osunął się na dno ligowej tabeli.

Wyniki 5. kolejki Ekstraklasy

Radomiak – Lechia Gdańsk 4:1 (2:1)

4′ Maurides, 18′ Roberto Alves, 55′ Filipe Nascimento, 76′ Michał Feliks – 26′ Flavio Paixao

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)

3′ Bartosz Nowak, 10′ Borja Nastić (gol samobójczy) – 63′ Nene, 85′ Jesus Imaz

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

26′ Petr Schwarz

Komentarze