Lech Poznań pozyskał uczestnika mundialu w Brazylii

Aron Johansson (w środku)
Aron Johansson (w środku) fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Aron Johansson został piątym nowym zawodnikiem poznańskiego Lecha w trakcie trwającego okienka transferowego. 30-latek do ekipy z Bułgarskiej trafił na zasadzie wolnego transferu po rozwiązaniu umowy z Hammarby. Z Kolejorzem zawodnik związał się umową do końca sezonu z opcją przedłużenia kontraktu do końca czerwca 2023 roku.

Aron Johansson jest jednocześnie piątym wzmocnieniem Lecha w tym roku. Wcześniej do poznańskiej ekipy dołączyli: Jesper Karlstroem, Nika Kvekveskiri, Bartosz Salamon i Antonio Milić. Godne uwagi jest również to, że Lech zapewnił sobie już pozyskanie Radosława Murawskiego. Pomocnik trafi jednak do poznańskiej drużyny 1 lipca.

Amerykański zawodnik to przede wszystkim napastnik, który może jednak grać na pozycji skrzydłowego. Chociaż szkoleniowiec Lecha tuż po ogłoszeniu transferu dał do zrozumienia, że takiego rozwiązania nie bierze pod uwagę.

– Jego obecność da mi np. opcję gry z dwoma snajperami, bo w takim ustawieniu czuje się bardzo dobrze. Jasne, w poprzednich klubach zdarzało mu się występować także na skrzydle, ale ja raczej biorę go pod uwagę pod bramką przeciwnika, czyli jako napastnika – uzupełnił szkoleniowiec Kolejorza.

Głośny transfer wicemistrzów Polski

Johansson zapytany o swoje mocne strony nie ukrywał, że trudno jest mu oceniać samego siebie. Kilka zdań jednak przedstawił. – Ciężko jest opisywać swoje walory, ale na boisku mogę grać jako napastnik lub szerzej rozumiany gracz ofensywny. Lubię strzelać gole i kreować okazje bramkowe dla kolegów z zespołu i właśnie taki chciałbym mieć wkład na murawie w dobre wyniki drużyny. Nie tak dawno z moim poprzednim zespołem – Hammarby IF – miałem okazję grać przeciwko Lechowi i pamiętam, że w poznańskim zespole było dużo dobrych i świetnie wyszkolonych technicznie zawodników, więc już nie mogę się doczekać, by móc wspólnie z nimi zagrać i pomóc klubowi osiągać jak najlepsze rezultaty – przekonywał Amerykanin.

W przeszłości Johannsson grał między innymi w Werderze Brema i AZ Alkmaar. W reprezentacji USA zaliczył 14 meczów, notując w nich cztery gole. Był uczestnikiem mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku. W szeregach Kolejorza zawodnik będzie grał z numerem 20.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze