Lech wzmacnia się między słupkami. Do Poznania trafił były bramkarz Rakowa

Dominik Holec
Dominik Holec fot. PressFocus

Lech Poznań poinformował o pozyskaniu nowego bramkarza. W ramach półrocznego wypożyczenia do klubu trafił Dominik Holec, który w przeszłości występował dla Rakowa Częstochowa. W umowie istnieje opcja przedłużenia współpracy o dwa lata.

  • Dominik Holec zasilił szeregi Lecha Poznań
  • Bramkarz Sparty Praga przeniósł się do Polski w ramach półrocznego wypożyczenia
  • W grę wchodzi również przedłużenie współpracy o kolejne dwa sezony

Lech wzmacnia konkurencję w bramce

Lech Poznań na początku sezonu mierzył się z ogromnymi problemami między słupkami. Wypożyczony Artur Rudko nie zapewnił wystarczającej jakości, kilkukrotnie dopuszczając się kompromitujących błędów. W pewnym momencie John van den Brom stracił cierpliwość i odstawił Ukraińca na rzecz Filipa Bednarka, który dobrą grą odpłacił się za zaufanie.

Kolejorz ma przed sobą dwumecz w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy oraz dalszą pogoń w Ekstraklasie. Do rundy wiosennej przystąpi z nowym graczem między słupkami.

Do Poznania trafił bowiem Dominik Holec, którego polscy kibice mogą kojarzyć z występów dla Rakowa Częstochowa. Słowak zasilił szeregi Lecha na zasadach półrocznego wypożyczenia z opcją przedłużenia współpracy o kolejne dwa lata.

– Z Dominikiem Holcem związaliśmy się półrocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o następne dwa lata. To dobry, doświadczony bramkarz, reprezentant Słowacji, który zna już polską ligę i nasz język. W związku z tym liczymy, że jego adaptacja przebiegnie bardzo szybko i na pewno zwiększy rywalizację o miejsce w składzie w rundzie wiosennej – mówi dyrektor sportowy Kolejorza Tomasz Rząsa.

W 2021 roku Holec rozegrał dla Rakowa Częstochowa 19 spotkań i dziewięciokrotnie zachowywał czyste konto.

Zobacz również: Lechia Gdańsk pozyskała obrońcę Pogoni

Komentarze