Lech Poznań z ofertą za obrońcę

Trener Lecha Maciej Skorża
Trener Lecha Maciej Skorża Pressfocus

Lech poznań poszukuje wzmocnień w bloku defensywnym. Jak donosi Footmercato.net Kolejorz złożył ofertę za Mateo Pavlovicia, występującego na co dzień we francuskim Amiens. Klub chciałby wypożyczyć Chorwata.

  • Lech po ostatniej kolejce stracił pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy
  • Drużyna gorzej radzi sobie ostatnio w defensywie i traci sporo bramek
  • Aby temu zapobiec klub szuka wzmocnień bloku defensywnego
  • Drużyna z Poznania chciałaby wypożyczyć z Amiens Mateo Pavlovicia

Doświadczony defensor rozwiąże problemy Lecha?

W wyniku gorszych rezultatów osiąganych w ostatnich meczach Lech Poznań po raz pierwszy 17 kolejek utracił pozycję lidera na rzecz Pogoni Szczecin. Kolejorz wygrał trzy z ostatnich pięciu spotkań, co wykorzystała znajdująca się ostatnio w bardzo dobrej formie drużyna ze Szczecina. Portowcy po raz pierwszy w tym sezonie znaleźli się na szczycie tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Winnym tego stanu rzeczy jest przede wszystkim postawa bloku defensywnego zespołu. Lech w ostatnich meczach regularnie tracił bramki, co nie uszło uwadze trenera Macieja Skorży. Klub postanowił poszukać wzmocnień na rynku transferowym, a faworytem trenera jest występujący w Amiens 31-letni Mateo Pavlović.

Chorwat w przeszłości występował w młodzieżowej reprezentacji kraju, jednak nie dane mu było zadebiutować w pierwszej kadrze. Od 2016 roku gra we Francji, najpierw w Angers, w którego barwach rozegrał ponad 100 meczów, a od tego sezonu w Amiens. Pavlović mierzy aż 198 cm wzrostu, co jest dużym atutem w przypadku środkowego obrońcy. W tym sezonie rozegrał 19 meczów i zanotował jedno trafienie. Z Chorwatem na boisku Amiens siedmiokrotnie zachowywało czyste konto. 

Przeczytaj też: Arka Gdynia ogłosiła wzmocnienie w ofensywie

Komentarze