Lech podpisał nowy kontrakt z bramkarzem

Tomasz Rząsa i Filip Bednarek
Tomasz Rząsa i Filip Bednarek lechpoznan.pl/fot. Karol Mędak

Tuż przed startem rundy wiosennej PKO Ekstraklasy, liderujący w tabeli Lech Poznań poinformował o podpisaniu nowego kontraktu ze swoim bramkarzem Filipem Bednarkiem. Nowa umowa będzie obowiązywała do czerwca 2025 roku.

  • Lech Poznań zdecydował się na zatrzymanie na dłużej w zespole Filipa Bednarka
  • Doświadczony bramkarz podpisał w czwartek nowy kontrakt z klubem
  • W ostatnim czasie Bednarek jest numerem jeden w bramce Kolejorza

Filip Bednarek na dłużej w Lechu

29-letni bramkarz został zawodnikiem Kolejorza latem 2020 roku, przenosząc się do stolicy Wielkopolski na zasadzie wolnego transferu z SC Heerenveen. Od tamtej pory rozegrał w jego barwach 41 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Obecny sezon Bednarek rozpoczął w roli rezerwowego i dublera dla Mickey’a van der Harta. Holender nabawił się jednak kontuzji podczas meczu 8. kolejki z Wisłą Kraków, w wyniki czego swoją szansę otrzymał Bednarek. Od tamtej pory jest pewnym punktem drużyny prowadzonej przez Macieja Skorżę.

– Kiedy tutaj trafiłem podkreślałem, że było to dla mnie spełnienie marzeń, bo Lech jest w moim sercu i cieszę się, że będziemy mogli zapisywać dalej naszą wspólną historię. Jestem bardzo szczęśliwy, bo nowa umowa jest zwieńczeniem półtora roku ciężkiej pracy, którą wykonałem i meczów, jakie dla klubu rozegrałem – powiedział Bednarek, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 – Na przyszłość lubię patrzeć bardziej krótko, niż długoterminowo, więc na razie skupiam się na najbliższej niedzieli i meczu z Cracovią, a później na każdym kolejnym spotkaniu do rozegrania. Mam nadzieję, że dobra postawa w nich doprowadzi nas ostatecznie do wspólnego świętowania mistrzostwa Polski za kilka miesięcy – dodał bramkarz Kolejorza.

Zobacz także: Lech dopiął swego. Wychowanek znów w klubie

Komentarze