Lech – Piast: Fornalik wierzy w wyeksponowanie atutów Piasta

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice na zakończenie piłkarskiej soboty w PKO Ekstraklasie zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań. Ekipa z Okrzei nie jest w tym boju faworytem. Niemniej szkoleniowiec Niebiesko-czerwonych jest dobrej myśli.

  • Piast Gliwice zmierzy się w jednym ze szlagierów 15. kolejki ligi polskiej z Lechem Poznań
  • Niebiesko-czerwoni na obiekcie przy Bułgarskiej nie chcą ograniczać się tylko do dobrej gry w defensywie
  • Przed starciem z Kolejorzem głos zabrał opiekun gliwiczan

Piast chce przełamać złą serię w Poznaniu

Piast Gliwice w starciu z Kolejorzem będzie chciał wrócić na zwycięski szlak po porażce z Wartą Poznań (0:1). Niebiesko-czerwoni w pięciu ostatnich ligowych bojach z placu gry na tarczy schodzili tylko raz. Nie dziwi zatem, że pozytywnego myślenia nie brakuje opiekunowi Piasta.

– Tradycyjnie dużo pracowaliśmy. Na pewno każda przerwa kładzie akcent na inne rzeczy. Ma znaczenie moment i faza rozgrywek, jak również to, co się wydarzyło i to, co przed nami. Wszystko to decyduje o tym, co robiliśmy w tym okresie. Z pewnością bardzo pracowicie spędziliśmy ten czas – przekonywał Waldemar Fornalik cytowany przez oficjalną stronę internetową Piasta Gliwice.

Szkoleniowiec gliwickiej ekipy opowiedział też o sytuacji kadrowej w swoim zespole przed batalią z Lechem. – Na pewno wykluczony jest udział w tym meczu Tomasza Jodłowca, który leczy kontuzję. Nie zagra również Arkadiusz Pyrka, który wrócił z reprezentacji ze złamanym nosem. Pod znakiem zapytania stoi również występ Michała Chrapka – powiedział trener Niebiesko-czerwonych.

Gliwiczanie nie potrafią grać w Poznaniu. Po raz ostatni byli górą w tym boju z 2015 roku. Na ten temat Fornalik również się wypowiedział.

– Takie są statystyki. Na pewno gra w defensywie całego zespołu będzie bardzo istotna, ale też nie można się ograniczać w takich meczach tylko do obrony. Trzeba mieć swoje atuty, jeśli chodzi o ofensywę i odrzucić przeciwnika – zaznaczył Fornalik.

Czytaj więcej: PKO Ekstraklasa. Zapowiedź, typy i kursy na 15. kolejkę

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze