Lech pewnie wygrywa z Wisłą Płock

Christian Gytkjær
Christian Gytkjær fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

Gracze Lecha wygrali z Wisłą Płock 4:0. Bramki dla triumfatorów zdobyli Jevtić, Gytkjaer (dwie) i Jóźwiak.

Jak wyglądało to spotkanie? Piłkarze z Poznania mogli objąć prowadzenie już w szóstej minucie, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Jevtić.

Pomocnik Lecha był skuteczny zaś sześć minut potem, kiedy to pewnie wykorzystał rzut karny.

W 24. minucie Jevtić zagrał do Tomczyka, lecz napastnikowi Kolejorza nie udało się podwyższyć.

Kilka minut przed przerwą fantastycznie w pole karne Nafciarzy dośrodkował Kostewycz, ale Jevtić uderzył tylko w poprzeczkę.

Pod koniec pierwszej połowy van der Hart obronił uderzenie Zawady i do przerwy gracze klubu z Poznania prowadzili jednym trafieniem.

W 56. minucie na strzał zdecydował się Zawada, lecz zabrakło mu precyzji i piłka przeleciała obok prawego słupka bramki Lecha.

Trzy minuty potem Furman huknął w poprzeczkę. Dobitka Urygi była zaś niecelna. W 63. minucie niewiele pomylił się Gumny.

W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Gytkjaer, który wykorzystał podanie Jevticia.

Chwilę potem kontaktowego gola mógł zdobyć Tomasik, leczy zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

W 85. minucie goście przeprowadzili składną akcję, ale nie wykończył jej celnym uderzeniem Szwoch. W 88. minucie Crnomarković otrzymał drugi żółty kartonik i musiał przedwcześnie opuścić plac gry.

To nie był jednak koniec emocji. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył Jóźwiak. Ostatecznie wynik tego spotkania ustalił zaś Gytkjaer i Kolejorz wygrał 4:0.

Lech – Wisła 4:0 (1:0)

1:0 Jevtić 12′ (k.)
2:0 Gytkjaer 72′
3:0 Jóźwiak 90+1′
4:0 Gytkjaer 90+3′