Lech osłabiony przed ostatnimi meczami w roku

Michał Skóraś
Michał Skóraś fot. PressFocus

Lech Poznań w ostatnich meczach w 2020 roku będzie musiał sobie radzić bez jednego ze swoich kluczowych piłkarzy. Kontuzji doznał Michał Skóraś. Szkoleniowiec Kolejorza Dariusz Żuraw przedstawił informację w tej sprawie, wierząc, że młody zawodnik wróci do gry po przerwie w rozgrywkach.

Lech Poznań ma za sobą boj ze Stalą Mielec. Właśnie w tym spotkaniu nie mogli wystąpić: Michał Skóraś oraz Jan Sykora. Każdy z wymienionych nie był zdolny do gry po starciu Ligi Europy z Rangers FC.

O ile 26-latek powinien być gotowy do gry już na starcie z Pogonią Szczecin, to gorzej wygląda sytuacja ze Skórasiem. Niemniej szkoleniowiec poznańskiej ekipy stara się zachować umiarkowany spokój. Przypomnijmy, że lechici mają przed sobą jeszcze tylko dwa spotkania do rozegrania w tym roku.

– Michał w tym roku już na pewno nie zagra. Nie będzie do mojej dyspozycji przed dwoma najbliższymi meczami. Plan jest taki, że będzie gotowy do wznowienia treningów, ale na początek naszych przygotowań do rundy wiosennej – przekonywał trener Dariusz Żuraw cytowany przez LechPoznan.pl.

W kontekście czeskiego zawodnika opiekun Kolejorza też się wypowiedział. – Tutaj rokowania są nieco lepsze. Możliwe, że Janek będzie brany pod uwagę na sobotę i kończącą rok rywalizację z Wisłą Kraków – powiedział trener teamu z Wielkopolski.

Komentarze