Lech nie zwalnia tempa, Śląsk znów bez zwycięstwa

Lech Poznań piłkarze
Lech Poznań piłkarze Pressfocus

Na niedzielę zaplanowano, co prawda cztery spotkania w ramach 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Jednak ze względu, że Raków i Legia walczą o europejskie puchary, ich mecze zostały przełożone. Stąd też będziemy świadkami tylko dwóch rywalizacji. W pierwszym spotkaniu Piast Gliwice podzielił się punktami ze Śląskiem Wrocław (1:1), natomiast później Lech Poznań rozbił Lechię Gdańsk (2:0)

Piast – Śląsk (1:1)

W niedzielę pojedynek Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław rozpoczął piłkarskie zmagania na boiskach PKO Ekstraklasy. Mecz w ramach 5. kolejki zakończył się remisem 1:1 (0:0). Wojskowi od początku sierpnia nie wygrali żadnego meczu ligowego, co jest złym znakiem dla ekipy Jacka Magiery.

Niespodziewanie tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Piasecki uratował Wojskowych. Napastnik zdobył gola niecodziennej urody. Przewrotka nie pozostawiła złudzeń Płachowi i tym pięknym akcentem zakończyła się rywalizacja w Gliwicach.

Lech – Lechia (2:0)

Lech wciąż jest niepokonany. W piątej kolejce PKO BP Ekstraklasy poznaniacy okazali się znacznie lepsi od Lechii Gdańsk i triumfowali 2:0. Drużyna Macieja Skorży ma 13 punktów i jest liderem w tabeli.

Aktualna tabela PKO Ekstraklasy

Komentarze