Lech ma los w swoich rękach. “Wszystko zależy od nas”

Maciej Skorża
Maciej Skorża fot. PressFocus

Lech Poznań wykorzystał w niedzielę potknięcie Rakowa Częstochowa z Cracovią i pokonał rzutem na taśmę Piasta Gliwice w meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz dzięki tej wygranej objął prowadzenie w ligowej tabeli. Po zakończeniu spotkania na Okrzei opinia na jego temat podzielił się opiekun lechitów.

• Lech Poznań zaliczył w niedzielę cenne zwycięstwo nad Piastem Gliwice
  • Kolejorz ma na swoim koncie 20 wygranych spotkań w tej kampanii
  • Pochwał w kierunku swoich podopiecznych nie szczędził opiekun Kolejorza

Lech dwa kroki od mistrzostwa

Lech Poznań po rozegraniu 32 meczów w tabeli PKO Ekstraklasy plasuje się na pierwszej pozycji w ligowej tabeli. Kolejorz legitymuje się bilansem 68 punktów na koncie, wyprzedzając o dwa oczka Raków Częstochowa. Kolejorz ma przed sobą jeszcze starcia z Wartą Poznań i Zagłębiem Lubin.

Zaczęliśmy ten mecz dobrze. Drużyna wyrzuciła z głowy to niepowodzenie z zeszłego tygodnia i rozpoczęliśmy zgodnie z tym, co sobie założyliśmy. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Stworzyliśmy kilka sytuacji i strzeliliśmy gola po fantastycznym zagraniu – mówił Maciej Skorża cytowany przez oficjalną stronę internetową Lecha Poznań.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla nas, gdzie nie wyszliśmy dobrze z szatni, a już gospodarze po bardzo ładnej akcji doprowadzili do wyrównania. Piast Gliwice to świetna drużyna. Wystarczy spojrzeć na wyniki w tym roku – kontynuował opiekun Kolejorza.

– Bardzo mi zaimponowała postawa zespołu. W tak trudnym spotkaniu, na tak trudnym terenie i w momencie, kiedy nie układała nam się tak gra, jakbyśmy chcieli, to zawodnicy potrafili pokazać charakter i zdobyć drugą bramkę. Trzy punkty powodują, że znowu jesteśmy na fotelu lidera, wszystko zależy od nas. To nie koniec walki, wiemy, że dwa kolejne mecze to będą być może jeszcze trudniejsze przeprawy niż dzisiaj – zakończył Skorża.

Derby Poznania odbędą się w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.