Lech lepszy od Legii

Christian Gytkjær
Christian Gytkjær fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

W drugim sobotnim spotkaniu w ramach 23. kolejki polskiej ekstraklasy Lech Poznań pokonał u siebie Legię Warszawa. Dla drużyny ze stolicy Wielkopolski była to pierwsza w 2019 roku i jedenasta w sezonie wiktoria. Z kolei legioniści zaliczyli piątą porażkę w kampanii.

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki, chcąc się zrehabilitować za swoje ostatnie przegrane spotkania. Kolejorz ostatnio był zmuszony opuszczać plac gry na tarczy po starciu z Piastem Gliwice. Wcale nie lepsze nastroje panowały jednak w szeregach Wojskowych, którzy musieli uznać wyższość Cracovii.

Wynik rywalizacji został otwarty jeszcze w pierwszym kwadransie rywalizacji, gdy na listę strzelców wpisał się Nikola Vujadinović. 32-letni zawodnik zachował się najprzytomniej w polu karnym gości, w którym miało miejsce ogromne zamieszanie. Tym samym do przerwy Lech prowadził 1:0.

Po zmianie stron już w 52. minucie okazję na podwyższenie prowadzenia poznaniaków miał Kamil Jóźwiak, ale jego próba została obroniona przez golkipera rywali. Tymczasem w 78. minucie pomocnik Lecha wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Christian Gytkjaer i ostatecznie gospodarze wygrali swój mecz 2:0.

Lech Poznań – Legia Warszawa 2:0 (1:0)

1:0 Vujadinović 8′
2:0 Gytkjaer 78′ (k.)

Lech: Makuszewski 21′, Vujadinović 55′, Tiba 65′, Gumny 68′
Legia: Jędrzejczyk 86′, Medeiros 90+4′

Lech (4-4-1-1): Burić – Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostewycz, Makuszewski, Gajos, Tiba, Jóźwiak (88′ Marchwiński), Jevtić (82′ De Marco), Gytkjaer

Legia (4-4-1-1): Majecki – Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Hlousek, Agra (64′ D. Nagy), Martins (81′ Medeiros), Cafu, Kucharczyk (80′ Kulenović), Szymański, Carlitos.

Sędzia główny: Tomasz Musiał (Kraków)