Lech lepszy od Górnika

Christian Gytkjær
Christian Gytkjær fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

Gracze Górnika przegrali u siebie z Lechem 1:3. Dla poznaniaków to pierwsza wiktoria od 24 sierpnia.

Jak wyglądało to spotkanie? Do przerwy zobaczyliśmy trzy bramki. Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 24. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Jóźwiak.

W 39. minucie gracze z Zabrza doprowadzili do wyrównania po trafieniu Jimeneza, który popisał się celnym uderzeniem główką. Bramkarz Lecha był w tej sytuacji bez szans.

W 43. minucie podopieczni Żurawia znowu byli na prowadzeniu. Tym razem bardzo dobrym uderzeniem popisał się Puchacz.

W 52. minucie przed szansą stanął Zapolnik, lecz nie trafił do pustej bramki po strzale z woleja. Chwilę potem niewiele brakło Moderowi.

Do ostatniego gwizdka sędziego padła już tylko jedna bramka. W doliczonym czasie gry Gytkjear ustalił wynik potyczki na 3:1.

Górnik – Lech 1:3 (1:2)

0:1 Jóźwiak 25′
1:1 Jimenez 39′
1:2 Puchacz 44′
1:3 Gytkjear 9+4′