Lech dopiął swego. Wychowanek znów w klubie

Dawid Kownacki
Dawid Kownacki Pressfocus

Dawid Kownacki ponownie zagra w Ekstraklasie. Półroczne wypożyczenie reprezentanta Polski w oficjalnym komunikacie potwierdził Lech Poznań.

  • Kibice Lecha znów mogą oglądać Dawida Kownackiego w barwach tego klubu
  • Siedmiokrotny reprezentant Polski wrócił do Poznania
  • 24-latek został wypożyczony na pół roku

Lech przekonał Kownackiego

Kilka lat temu eksperci i kibice w Dawidzie Kownackim widzieli drugiego Roberta Lewandowskiego. Obaj strzelali w końcu gola dla Lecha, którego 24-latek jest wychowankiem. Siedmiokrotny reprezentant Polski latem 2017 roku opuścił Poznań i przeniósł się do Sampdorii. Stąd trafił do Duesseldorfu.

Kownacki to najdroższy w historii zakup Fortuny. Nie był to jednak udany transfer dla obu stron. 24-latek często miał bowiem problemy zdrowotne oraz kłopoty z utrzymaniem formy. Napastnik mógł trafić na wypożyczenie do Belgii, ale dał się przekonać na półroczne wypożyczenie do Lecha, któremu ma pomóc wygrać mistrzostwo Polski. Poznaniacy nie mają opcji wykupu.

Dawid to już doświadczony zawodnik. Jego powrót to sytuacja, którą określiłbym jako win-win, czyli korzystną dla każdej ze stron. Dla Dawida, który będzie miał szansę odbudować się, ale także dla nas, bo zyskujemy zawodnika, który pomoże nam wiosną w ekstraklasie oraz Pucharze Polski – tak o Kownackim wypowiedział się Maciej Skorża.

Znamy się bardzo dobrze, pracowaliśmy w latach 2014 i 2015, Dawid da nam fajne opcje taktyczne, bo może grać zarówno w ataku, jak i na skrzydle. Wzmocni bez wątpienia rywalizację wśród piłkarzy ofensywnych – dodał szkoleniowiec lidera Ekstraklasy.

Czytaj także: Mateusz Żukowski piłkarzem Glasgow Rangers

Komentarze