Lavicka trenerem sierpnia w Ekstraklasie

Vitezslav Lavicka
Vitezslav Lavicka fot. Ekstraklasa SA

Czeski szkoleniowiec wciąż niepokonanego w lidze Śląska Wrocław wybrany najlepszym trenerem sierpnia w PKO BP Ekstraklasie! W pięciu sierpniowych kolejkach wrocławianie wygrali dwa mecze, trzy zremisowali, kończąc miesiąc jako lider tabeli.

Czytaj dalej…

Dla Vitezslava Lavicki to pierwsza nagroda Trenera Miesiąca w polskiej lidze. Co więcej, jest on też pierwszym Czechem, a także pierwszym trenerem Śląska Wrocław, który odebrał statuetkę. Tym samym klub dołączył do listy 13 innych, których trenerzy sięgali po statuetkę Trenera Miesiąca w plebiscycie Ekstraklasy i firmy SEGA.

Po dwóch lipcowych zwycięstwach na początku sierpnia drużyna Lavicki po raz pierwszy straciła punkty, remisując na wyjeździe z Legią Warszawa. Potem przyszły zwycięstwa nad Lechem Poznań i Cracovią, a po nich wyjazdowy remis w Gdańsku i u siebie z Pogonią, w meczu o fotel lidera PKO BP Ekstraklasy. W tym czasie strzelili 7 goli, tracąc 4.

Na trenera Śląska głosowało dziewięciu szkoleniowców PKO BP Ekstraklasy. Pięć głosów otrzymał Ireneusz Mamrot (Jagiellonia), a po jednym Aleksandar Vuković (Legia) i Kosta Runjaić (Pogoń).

Trener Miesiąca 2019/20:

Sierpień 2019 – Vitezslav Lavicka (Śląsk Wrocław)
Lipiec 2019 – Kosta Runjaic (Pogoń Szczcień)

*Zremisowany mecz z Pogonią Szczecin rozgrywany był 1. września, jednak cała 7. kolejka 2019/20 była wliczana do sierpniowego głosowania trenerów.

Komentarze