Lavicka: Popełniliśmy błędy w obronie w kluczowych sytuacjach

Vitezslav Lavicka
Vitezslav Lavicka fot. Ekstraklasa SA

Śląsk Wrocław pożegnał się z Pucharem Polski już w I rundzie, przegrywając na wyjeździe z Widzewem Łódź 0:2. Vitezslav Lavicka, trener drużyny z ekstraklasy, powiedział, że jego podopieczni nie byli aktywni w ofensywie, a w obronie popełnili błędy w kluczowych momentach spotkania.

Czytaj dalej…

– Gratulacje dla Widzewa. Zagrali bardzo dobry mecz. Nie możemy być zadowoleni, bo chcieliśmy tu wygrać i awansować. Nasza gra nie była taka, jak oczekiwaliśmy. Popełniliśmy błędy w obronie w kluczowych sytuacjach – powiedział Lavicka na pomeczowej konferencji prasowej.

– W tym meczu zagrali w naszym składzie zawodnicy, którzy czekali na swoją szansę. Była to moja decyzja. Myślę, że niektórzy byli speszeni atmosferą. To spotkanie dało mi dużo informacji o zawodnikach i drużynie. Teraz ważne jest to, byśmy wrócili do poziomu, jaki prezentowaliśmy w ekstraklasie – dodał.

– Mieliśmy okazję w pierwszej połowie. Damian Gąska był bliski zdobycia bramki. W drugiej połowie Robert Pich mógł strzelić gola. Dla mnie to było jednak za mało, brakowało aktywności w ataku. W drugiej połowie zabrakło nam organizacji gry i popełniliśmy błędy w kluczowych momentach – przyznał.

– Za dwa dni gramy mecz z Koroną. Te krytyczne sytuacje pokazują, jaka jest prawdziwa siła tej drużyny. Jestem zadowolony z tego, jak funkcjonuje ta drużyna. Chcę wierzyć, że szybko zregenerujemy się fizycznie i mentalnie i będziemy gotowi na mecz z Koroną – stwierdził.

Komentarze