Lavicka nowym szkoleniowcem Śląska

Radość piłkarzy Śląska Wrocław
Radość piłkarzy Śląska Wrocław fot. Paweł Kot

Vitezslav Lavicka został nowym szkoleniowcem Śląska – poinformował klub z Wrocławia na swojej oficjalnej stronie.

Czytaj dalej…

Czeski trener związał się z dwukrotnymi mistrzami Polski półtoraroczną umową z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Lavicka ma 55 lat. Jako piłkarz przez większość kariery związany był ze Spartą Praga, z którą zdobył siedem mistrzowskich tytułów. Obecnie uchodzi za jednego z najlepszych czeskich trenerów. Dwukrotnie wybierany był szkoleniowcem roku w swojej ojczyźnie. W 2006 roku doprowadził Slovana Liberec do mistrzostwa Czech, a w 2014 roku powtórzył to osiągnięcie ze Spartą Praga, sięgając również krajowy puchar.

Lavicka osiągał sukcesy nie tylko w ojczyźnie. Na uznanie zapracował w Australii, gdzie zdobył mistrzostwo z Sydney FC, odbierając przy tym wyróżnienie dla najlepszego trenera ligi. W 2015 roku został selekcjonerem kadry Czech U-21. Wywalczył z nią awans na mistrzostwa Europy rozgrywane w ubiegłym roku w Polsce.

– Vitezslav posiada bogaty trenerski dorobek, zdobywał mistrzowskie tytuły z trzema różnymi klubami. Jest perfekcjonistą, odciskał wyraźne piętno na prowadzonych przez siebie drużynach, które zawsze charakteryzowały się bardzo dobrą organizacją gry – chwalił nowego szkoleniowca wrocławian Dariusz Sztylka.

– Ponadto to człowiek obdarzony wielką charyzmą, wiedzący jak zarządzać szatnią. Co dla nas istotne, niejednokrotnie pokazywał, że potrafi wprowadzać do składu młodych zawodników. Jesteśmy przekonani, że da naszemu zespołowi nowy bodziec pracy – dodał dyrektor sportowy dwukrotnych mistrzów Polski.

Komentarze