Łatwa wygrana Zagłębia w Szczecinie

Lotto Ekstraklasa

Ważne zwycięstwo w walce o pierwszą ósemkę ligowej tabeli odnieśli w niedzielę piłkarze Zagłębia Lubin, którzy zaskakujący łatwo pokonali 3:0 na wyjeździe Pogoń Szczecin.

W roli faworyta do niedzielnego spotkania, na wypełnionym stadionie, przystępowali gospodarze. Mecz nie ułożył się jednak po ich myśli. W 18. minucie gości wykorzystali fatalny błąd w defensywie Portowców, w wyniku którego Zagłębie na prowadzenie wyprowadził Damjan Bohar.

Pogoń w pierwszej połowie szukała okazji do doprowadzenia do wyrównania, ale bezskutecznie. Groźnie na bramkę Zagłębia z lewej strony pola karnego uderzał Radosław Majewski, ale w bramce gości świetnie interweniował Konrad Forenc.

Zagłębie wyczekiwało natomiast na kolejne błędy rywali. W 36. minucie gości powinni prowadzić 2:0, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem niecelnie uderzył Patryk Tuszyński.

W 64. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębia, po tym jak Nunes faulował wychodzącego na pozycję sam na sam Tuszyńskiego. Jedenastkę spokojnym płaskim strzałem wykorzystał Filip Starzyński.

Kilka minut później było już 3:0. Tym razem swojego gola zdobył Tuszyński, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z środka pola karnego wykorzystał dogranie Bohara spod linii końcowej. W końcówce meczu bliski zdobycia czwartego gola był Starzyński, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 3:0 Miedziowych.

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 0:3 (0:1)