Łasicki nowym obrońcą Pogoni

Igor Łasicki
Igor Łasicki fot. Pogoń Szczecin

Igor Łasicki został nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. Obrońca przechodzi do klubu portowego miasta z włoskiego SSC Napoli na zasadzie transferu definitywnego. Nowy nabytek Portowców parafował trzyletnią umowę z nowym klubem.

Czytaj dalej…

Przez ostatnie dwa lata 24-latek występował w płockiej Wiśle. Był podstawowym zawodnikiem Nafciarzy. Od 2012 roku urodzony w Wałbrzychu piłkarz jest związany z klubem z Neapolu. To z włoskiego giganta był wypożyczany najpierw do zespołów z włoskiej Serie B i C, potem do teamu z Mazowsza.

W przeszłości Łasicki występował w juniorskich reprezentacjach Polski. Z kadrą do lat 17 dotarł do półfinału Euro U-17 w 2012 roku.

– Ten ruch zamyka temat środka defensywy na sezon 2019/2020. Trener Kosta Runjaic będzie miał do dyspozycji czterech graczy z doświadczeniem ligowym. Cieszymy się, że Igor wybrał naszą propozycję i że udało nam porozumieć się z Napoli. Muszę przyznać, że dopięcie tego ruchu nie należało do najłatwiejszych – mówił Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego Dumy Pomorza.

Łasicki od kilku dni przebywa na zgrupowaniu w Gniewinie. Przed podpisaniem kontraktu przeszedł jeszcze w Szczecinie testy medyczne. W szeregach Portowców będzie występował z numerem 55.

Komentarze