Kuzera tymczasowym trenerem Korony Kielce na dłużej

Kamil Kuzera
Kamil Kuzera PressFocus

Jak poinformowała Korona Kielce, Kamil Kuzera poprowadzi drużynę w najbliższych meczach. Tymczasowy trener otrzymał pozwolenie na warunkowe prowadzenie pierwszego zespołu. Niebawem kielczanie zamierzają zatrudnić nowego szkoleniowca.

Korona Kielce i zamieszanie z trenerami

Po tym, jak 11 marca żółto-czerwoni zwolnili Macieja Bartoszka, jego obowiązki przejął Kamil Kuzera. 38-latek nie posiada wymaganej licencji, przez co mógł poprowadzić drużynę wyłącznie w trzech spotkaniach. Spisał się w nich całkiem dobrze. Korona Kielce zanotowała dwa zwycięstwa i remis. W żadnym z meczów nie straciła bramki.

Zespół Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej przychylił się do wniosku kielczan i pozwolił Kuzerze kontynuować tymczasową pracę w roli pierwszego szkoleniowca.

“Jednocześnie informujemy, że trwa finalizacja rozmów z nowym trenerem, któremu w najbliższych dniach przekażemy prowadzenie pierwszej drużyny” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Korony Kielce.

Portal CK Sport donosi, że nowym szkoleniowcem ma zostać Dominik Nowak. 49-latek pozostaje bezrobotny od czerwca 2020 roku. Wprowadził Miedź Legnicę do PKO BP Ekstraklasy. Wcześniej pracował także w Wigrach Suwałki, Motorze Lublin, Flocie Świnoujście i Górniku Polkowice.

Z pewnością Kamil Kuzera poprowadzi żółto-czerwonych w najbliższym spotkaniu. W przededniu Wielkanocy czeka ich wyjazdowy mecz przeciwko Termalice Bruk-Bet Niecieczy. Korona zajmuje obecnie jedenastą lokatę w Fortuna 1 Lidze i traci aż sześć punktów do strefy barażowej.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze