Kucharczyk nie pomoże Pogoni w eliminacjach do europejskich pucharów

Michał Kucharczyk
Michał Kucharczyk Pressfocus

Michał Kucharczyk nie będzie mógł pomóc Pogoni Szczecin w pierwszych dwóch rundach eliminacji do Konferencji Ligi Europy. Wszystko jest powodem zawieszenia, którą piłkarz otrzymał trzy lata temu za obelgi skierowane w stronę sędziego, będąc wówczas zawodnikiem warszawskiej Legii.

UEFA podtrzymała karę

Michał Kucharczyk po zakończonym spotkaniu Legii Warszawa przeciwko Dudelange (2:2) w eliminacjach do Ligi Europy w 2018 r., podszedł do głównego arbitra i w agresywny sposób zaczął przedstawiać swoje racje. Sędzia nie pozostał mu dłuży i pokazał skrzydłowemu czerwony kartonik, a władze UEFA zadecydowały o pięciu meczach zawieszenia w europejskich pucharach.

Tymczasem obecny klub 31-latka zajął trzecie miejsce w PKO Ekstraklasie. W konsekwencji Pogoń weźmie udział w eliminacjach do Konferencji Ligi Europy od II rundy, jednak jak się okazało drużynie nie będzie mógł pomóc właśnie Kucharczyk, który najwcześniej wróci do gry w IV rundzie, jeśli Portowcy przejdą przez wcześniejsze etapy.

Cztery drużyny powalczą o europejskie puchary

Po zmianach, których wprowadziła UEFA udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy ze słabszych lig może wziąć tylko mistrz. W takim wypadku Legia Warszawa początkowo zawalczy o elitarne rozgrywki, a jeżeli odpadnie będzie miała okazję bić się o awans do mniej prestiżowego turnieju. Natomiast kluby, które zajęły miejsca od 2-4 w tabeli, zagrają jedynie w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Komentarze