Kolejny Polak trafi do Włoch? Górnik Zabrze negocjuje sprzedaż swojego pomocnika

Krzysztof Kubica
Krzysztof Kubica fot. PressFocus

Krzysztof Kubica może tego lata zamienić Ekstraklasę na Serie B. Zainteresowanie transferem wykazuje Benevento, które w poprzednim sezonie spadło z najwyższej klasy rozgrywkowej. Górnik Zabrze oczekuje kwoty pomiędzy 1,2 a 1,5 miliona euro.

  • Grający na pozycji defensywnego pomocnika Krzysztof Kubica strzelił w poprzednim sezonie aż 9 goli
  • Transferem Polaka interesuje się drugoligowe Benevento
  • Górnik Zabrze oczekuje za swojego zawodnika 1,2-1,5 miliona euro

Kolejny Polak zagra we Włoszech?

Krzysztof Kubica ma za sobą świetny sezon w Ekstraklasie. Pomimo gry na pozycji defensywnego pomocnika, zaimponował w szczególności skutecznością pod bramką rywali, bowiem aż dziewięciokrotnie trafiał do ich siatki. Dołożył do tego również trzy asysty.

Niewykluczone, że przed końcem letniego okienka Górnik Zabrze poważnie się osłabi. Dobra gra 22-latka nie umknęła uwadze zagranicznych klubów, które chciałyby ściągnąć go do siebie. Poważne zainteresowanie wykazuje między innymi zespół z zaplecza włoskiej ekstraklasy – Benevento.

Zabrzanie cenią sobie Kubicę, ale stoją w mizernej pozycji negocjacyjnej. Jego kontrakt obowiązuje tylko do 30 czerwca 2023 roku, zatem obecne okienko jest ostatnią szansą na jakikolwiek zarobek. Przedstawiciel Ekstraklasy oczekuje kwoty w granicach 1,2-1,5 miliona euro. Nie są to wygórowane wymagania, zatem transakcja może w ciągu najbliższych dni zostać sfinalizowana.

Jeżeli transfer dojdzie do skutku, Kubica wzmocni pokaźną już kolonię Polaków grających we Włoszech. W barwach Benevento występuje obecnie reprezentant kraju Kamil Glik.

Zobacz również: Czołowy defensor lidera Ekstraklasy może wyfrunąć do Niemiec

Komentarze