Krzysztof Kamiński ponownie w Wiśle Płock

Krzysztof Kamiński
Krzysztof Kamiński fot. Wisła Płock

Kolejnym zimowym wzmocnieniem Wisły Płock został Krzysztof Kamiński. 29-letni bramkarz, który ostatnio występował w japońskim Jubilo Iwata, podpisał z klubem z Mazowsza 2,5-roczną umowę z opcją przedłużenia.

Czytaj dalej…

Urodzony 26 listopada 1990 roku bramkarz w przeszłości reprezentował już barwy Wisły Płock. W sezonach 2010/11 i 2011/12 zagrał łącznie w 60 meczach Nafciarzy we wszystkich rozgrywkach (I, II liga, Puchar Polski), w których 16 razy zachował czyste konto.

Zanim trafił do Płocka był piłkarzem Pogoni Siedlce, a jeszcze wcześniej Narwi Ostrołęka i KS-u Łomianki. Z płockiej ekipy przeniósł się do Ruchu Chorzów, gdzie zadebiutował w ekstraklasie i dziś może pochwalić się 35 występami w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Po rundzie jesiennej sezonu 2014/15, w której wywalczył sobie niepodważalne miejsce w składzie Niebieskich, skorzystał z oferty Jubilo Iwata. Tam w 2017 roku był nominowany do nagrody bramkarza sezonu i odebrał statuetkę za najlepszą interwencję rozgrywek.

W Japonii w sumie występował przez pięć ostatnich lat. W tym czasie zaliczył 154 spotkania, w których 50 razy nie dał się pokonać. 26 meczów, 38 puszczonych goli i 6 czystych kont to statystyki Kamińskiego tylko z poprzedniej kampanii.

Komentarze