Krótka przygoda Tima Halla z Wisłą. Luksemburczyk po 11 dniach rozstał się z klubem

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. Grzegorz Wajda

Wisła Kraków w poniedziałkowy wieczór poinformowała, że rozwiązała kontrakt z Timem Hallem. Tym samym, zanim przygoda piłkarza z 13-krotnymi mistrzami Polski się zaczęła, to już dobiegła końca. Luksemburczyk zaledwie dwa tygodnie wcześniej dołączył do krakowskiej ekipy.

Wisła Kraków pozyskała trzykrotnego reprezentanta Luksemburga na zasadzie wolnego transferu z Gil Vicente. W portugalskiej drużynie zawodnik w tym sezonie rozegrał zaledwie jeden mecz. W szeregach Białej Gwiazdy miał wzmocnić defensywę.

Tim Hall parafował z Wisłą umowę do 2023 roku. Po jednej z rozmów z trenerem Peterem Hyballą według informacji lokalnych mediów przyszłość zawodnika w klubie stanęła jednak pod znakiem zapytania.

Niemiec podjął decyzję, aby Luksemburczyk nadrobił zaległości treningowe indywidualnie. To najwyraźniej nie spodobało się Hallowi, bo od tej rozmowy piłkarz nie pojawił się w klubie. Ostatecznie w poniedziałek światło dzienne ujrzała informacja, że Hall rozstał się z Wisłą po rozwiązaniu umowy.

23-latek w swoim piłkarskim CV ma też takie kluby jak Karpaty Lwów, czy Lierse SK. Zawodnik może grać na środku defensywy lub na bokach obrony. Sprawdzany był też jako defensywny pomocnik.

Tymczasem Wisła już w sobotę rozegra swoje pierwsze spotkanie ligowe w 2021 roku. Przeciwnikiem Białej Gwiazdy będzie Piast Gliwice. Krakowski team będzie gospodarzem starcia z ekipą Waldemara Fornalika.

Podopieczni Petera Hyballi przed sobotnią potyczką plasują się na 12. pozycji w tabeli, mając pięć punktów przewagi nad ostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Komentarze