Królewski wróci do Wisły, niespodziewany zwrot w klubie z Reymonta

Jarosław Królewski
Jarosław Królewski fot. PressFocus

Wisła Kraków w środę 23 listopada zaliczyła bardzo intensywny dzień. Najpierw pojawił się komunikat związany z tym, że z funkcji prezesa klubu zrezygnował Władysław Nowaka. Następnie na briefingu prasowy z dziennikarzami spotkał się Tomasz Jażdzyński, aż w końcu pojawiła się wiadomość, kto ma zostać nowym sternikiem Białej Gwiazdy.

  • Pracownicy biura prasowego Wisły Kraków mieli w środę ręce pełne roboty
  • Rezygnację z funkcji prezesa złożył Władysław Nowak
  • Tymczasowym prezesem Białej Gwiazdy będzie Jarosław Królewski

Wisła tylko chwilę z bezkrólewiem

Wisła Kraków bez wątpienia 2022 roku nie może zaliczyć do udanych. Po pierwsze nie utrzymała się w PKO Ekstraklasie, po drugie nie wykonała kroku w kierunku szybkiego powrotu do elity. A ponadto do konfliktów dochodzi między członka rany nadzorczej.

Najnowszy komunikat klubu z Reymonta przekazuje, że nowym prezesem Wisły ma zostać Jarosław Królewski. Ma jednak sprawować tę funkcję tymczasowo.

“Po rezygnacji Władysława Nowaka z pełnionej dotychczas funkcji – do czasu wyboru docelowego Zarządu – decyzją Rady Nadzorczej Klubu, która wkrótce zostanie wykonana, tymczasowo obowiązki Prezesa TS Wisła Kraków SA przejmie Jarosław Królewski. Trwają prace nad skompletowaniem składu kierowniczego odpowiedzialnego za prowadzenie Spółki w poszczególnych obszarach” – brzmi oświadczenie 13-krotnych mistrzów opublikowane na oficjalnej stronie internetowej.

Wiślacy do ligowego grania wrócą w połowie lutego. Pierwszym rywalem krakowskiej ekipy będzie Resovia Rzeszów. Spotkanie odbędzie się na stadionie im. Henryka Reymana.

Czytaj więcej: Trzęsienie ziemi w Wiśle, prezes złożył rezygnację

Komentarze