Król strzelców I ligi w Śląsku

Fabian Piasecki
Fabian Piasecki fot. Krystyna Pączkowska / Slaskwroclaw.pl

Najlepszy strzelec ostatniego sezonu Fortuna I ligi zagra w Śląsku Wrocław. Klub z Dolnego Śląską poinformował we wtorek o sfinalizowaniu definitywnego transferu napastnika Zagłębia Sosnowiec, Fabiana Piaseckiego.

Czytaj dalej…

25-letni napastnik, który w ostatnim sezonie zdobył 17 bramek w 32 ligowych występach, podpisał ze Śląskiem czteroletnią umowę.

Piasecki w trakcie swojej kariery reprezentował między innymi takie kluby jak Górnik Zabrze, Rozwój Katowice, Olimpia Zambrów i Miedź Legnica. Na swoim koncie ma 33 występy w Ekstraklasie, w których zdobył jednak tylko jednego gola. Teraz będzie miał szansę na poprawienie swojego dorobku

– Fabian udowodnił, że potrafi zdobywać bramki i liczymy, że zapewni nam bardzo mocną rywalizację w ataku. Prezentuje profil piłkarza, który doskonale wpisuje się w nasze oczekiwania wobec środkowego napastnika – podkreśla Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Transfer do Śląska dużą szansą dla Piaseckiego

Sam zawodnik nie ukrywa, że przenosiny do Śląska są dla niego dużą szansą na potwierdzenie swoich umiejętności, również na boiskach Ekstraklasy.

– Poprzedni sezon wyraźnie dodał mi skrzydeł. Przejście do Śląska to dla mnie duża szansa i bardzo się cieszę, że będę grał we Wrocławiu. Urodziłem się w tym mieście, a obecnie kontynuuję tutaj studia. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomagać drużynie, realizując na boisku założenia sztabu szkoleniowego – mówi Fabian Piasecki.

Szósty transfer Śląska Wrocław

Fabian Piasecki jest szóstym zawodnikiem, który dołączył do wrocławskiego klubu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Wcześniej Śląsk sfinalizował transfery Rafała Makowskiego, Michała Szromnika, Mateusza Praszelika, Patryka Janasika i Waldemara Soboty.

Komentarze