Kozłowski oficjalnie pożegnał Pogoń Szczecin

Kacper Kozłowski
Kacper Kozłowski fot. PressFocus

Kacper Kozłowski zgodnie z oczekiwaniami mediów zmienił tej zimy klub. 18-letni piłkarz na zasadzie transferu definitywnego trafił do Brighton & Howe Albion. Zawodnik został jednak natychmiast wypożyczony do Royale Union Saint-Gilloise.

  • Zakończyła się przygoda Kacpra Kozłowskiego z Pogonią Szczecin
  • Zawodnik zdecydował się na kontynuowanie kariery za granicą
  • 18-latek podpisał kontrakt z Brighton do końca czerwca 2026 roku, stając się jednym z najdroższych polskich piłkarzy sprzedanych z klubu Ekstraklasy

Kozłowski zdecydował się na zagraniczny transfer

Kacper Kozłowski związał się z klubem z Premier League umową do 2026 roku. Tymczasem do ekipy z Belgii został wypożyczony do końca sezonu.

Oficjalnie nie została ujawniona suma za transfer. Dziennikarz Fabrizio Romano podaje jednak, że transakcja kosztował działaczy Mew osiem milionów euro.

Kozłowski jest jednocześnie kolejnym polski zawodnikiem, który związał swoją przyszłość z Brighton. Wcześniej na podobny szlak zdecydowali się Jakub Moder i Michał Karbownik.

Młody polski pomocnik w tej kampanii rozegrał w koszulce Pogoni Szczecin łącznie 16 meczów, strzelając w nich dziewięć goli.

Zespół, do którego Kozłowski został wypożyczony, to lider ligi belgijskiej. Royale Union legitymuje się obecnie bilansem 47 punktów, wyprzedzając o siedem oczek drugi Club Brugge. 15 stycznia zespół Polaka zmierzy się z RFC Seresien, plasującym się na 17. miejscu w ligowej tabeli.

Czytaj więcej: Piast pozyskał piłkarza Radomiaka

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze