Koszmar Jagiellonii trwa, Śląsk nadal niepokonany

Michał Żyro
Michał Żyro PressFocus

W sobotę rozegrane zostały cztery spotkania PKO Ekstraklasy. W pierwszej potyczce Wisła Płock wygrała z Jagiellonią Białystok 3:0. Ekipa z Podlasia w pięciu ostatnich konfrontacjach zdobyła tylko dwa oczka. W drugim meczu Pogoń Szczecin zremisowała z Cracovią 1:1. Spotkanie było bardzo interesujące i do ostatnich chwil trzymało w napięciu. Miano niepokonanej w tym sezonie drużyny utrzymuje Śląsk Wrocław, który zremisował 1:1 z Radomiakiem Radom, a pierwsze zwycięstwo pod wodzą Tomasza Kaczmarka odniosła Lechia Gdańsk.

Trzy gole w Płocku

Do przerwy w spotkaniu Wisła PłockJagiellonia Białystok nie padła ani jedna bramka. Brakowało dobrych sytuacji strzeleckich i mieliśmy nadzieję, że po zmianie stron ulegnie to zmianie. Tak się właśnie stało. Gospodarze w ciągu ośmiu minut zdobyli trzy gole i pokonali rywali z Podlasia 3:0.

Pogoń po raz pierwszy zatrzymana na swoim stadionie

Szczecinianie objęli prowadzenie w 24. minucie po trafieniu Kacpra Kozłowskiego, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Luisa Maty. Krakowianie wyrównali pod koniec spotkania. W 79. minucie niefortunnie interweniował Rafał Kurzawa, który trafił głową do własnej bramki. Ostatecznie po ciekawym spotkaniu oba kluby podzieliły się oczkami. Dla Pogoni to pierwsza strata punktów na własnym terenie w sezonie 2021/22.

Podział punktów w Radomiu

W trzecim sobotnim meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom zremisował 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Goście, którzy w tym sezonie nie doznali jeszcze ani jednej porażki, prowadzili w tym meczu po strzale Erika Exposito. Do wyrównania bardzo szybko doprowadził fantastycznym uderzeniem Leandro Rossi.

Piast bez sposobu na Lechię

Lechia Gdańsk odniosła w sobotni wieczór trzecie zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze pod wodzą Tomasza Kaczmarka, który niedawno na trenerskiej ławce zastąpił Piotra Stokowca. Lechiści skromnie 1:0 pokonali prowadzonego przez Waldemara Fornalika Piasta Gliwice. Jedynego gola meczu zdobył już w 12. minucie Łukasz Zwoliński.