Kostal zawodnikiem Jagiellonii

Martin Kostal
Martin Kostal fot. Jagiellonia Białystok

Ofensywa transferowa Jagiellonii Białystok trwa w najlepsze. W poniedziałek nowym zawodnikiem Żółto-czerwonych został Martin Kostal, który podpisał z klubem z Podlasia kontrakt na 3,5 roku.

Czytaj dalej…

22-letni zawodnik przychodzi do Jagiellonii na zasadzie transferu definitywnego z Wisły Kraków, w której spędził ostatnie półtora roku. Młodzieżowy reprezentant Słowacji urodził się 23 lutego 1996 roku w Nowych Zamkach i rozpoczynał swoją piłkarską karierę w miejscowym FKM Nove Zamky. Jeszcze jako junior spędził również dwa sezony w FC Nitra, po czym wrócił do macierzystego klubu.

Przed sezonem 2017/18 słowacki pomocnik, który może występować zarówno na obu skrzydłach, jak i w roli „dziesiątki”, trafił na testy do Wisły Kraków. Grając w kilku sparingach Białej Gwiazdy, przekonał do siebie trenera Kiko Ramireza, dzięki czemu podpisał w Krakowie dwuletni kontrakt. W polskiej Ekstraklasie pokazał się po raz pierwszy w sierpniu 2017 roku, w meczu z Lechią Gdańsk (1:1), ale sezon zakończył z zaledwie czterema meczami w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Martin Kostal, którym zainteresowane były również inne mocne kluby z Polski i Europy, po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał w piątek z Jagiellonią 3,5-letni kontrakt. Martin będzie występował w Jadze z numerem 77.

Słowak jest już czwartym nowym nabytkiem Żółto-czerwonych w zimowym oknie transferowym, po Andreju Kadlecu, Zoranie Arseniciu oraz Stefanie Scepoviciu. Do czterech wzrosła również liczba zawodników ze Słowacji w zespole Ireneusza Mamrota, jako że oprócz Kostala żółto-czerwone barwy będą reprezentować wiosną także: Marian Kelemen, Andrej Kadlec i Martin Adamec.

Komentarze