Runjaic: Ostatnio zdobyliśmy cenny punkt, teraz powinniśmy zwyciężyć

Kosta Runjaic
Kosta Runjaic fot. PressFocus

W sobotę Legia Warszawa podejmie na własnym terenie Wartę Poznań, która na wyjazdach jest najlepiej punktującą ekipą w Ekstraklasie. Kosta Runjaic na przedmeczowej konferencji przyznał, że stołeczna drużyna celuje tylko w zwycięstwo.

  • W poprzedniej kolejce Legia bezbramkowo zremisowała z Lechem
  • Kosta Runjaic był zadowolony z tego rezultatu, lecz pełną satysfakcję odczuje jedynie w przypadku sobotniej wygranej
  • Legia zmierzy się przed własną publicznością z Wartą Poznań

Legia wciąż się rozwija

Przed sezonem w Warszawie doszło do wielu zmian. Zatrudniony został Kosta Runjaic, który opuścił Pogoń Szczecin, a ponadto zespół wzmocniło wielu zawodników. Niemiecki szkoleniowiec często przypomina o tej sytuacji i apeluje o cierpliwość, gdyż Legia w dalszym ciągu się rozwija i nie weszła jeszcze na odpowiedni poziom.

W poprzedniej kolejce stołeczna ekipa zremisowała bezbramkowo w Poznaniu z Lechem. Ku zaskoczeniu kibiców Runjaic był zadowolony z tego wyniku. Na konferencji prasowej przed meczem z Wartą przyznał, że pełną satysfakcję poczuje tylko w przypadku sobotniej wygranej.

Tak naprawdę ten poznański tydzień zakończy się dobrze tylko wtedy, gdy pokonamy Wartę. Ostatnio zdobyliśmy cenny punkt przeciwko Lechowi i teraz powinniśmy zwyciężyć w sobotę. Warta bardzo dobrze radzi sobie na wyjazdach, pod tym kątem to najlepsza drużyna.

Udało nam się odrobić zadanie domowe. Nie przegraliśmy u siebie ani razu, wygraliśmy większość spotkań przy Łazienkowskiej, ale chcemy więcej. W sobotę czeka nas kolejny trudny mecz, w którym także trzeba zdobyć komplet punktów – mówi Runjaic.

Niemiec stwierdził, że nie wybrał jeszcze wyjściowej jedenastki na to spotkanie. Cieszy się natomiast z faktu, że jego zawodnicy z powodzeniem radzili sobie w wielu różnych formacjach, więc może elastycznie podchodzić do kwestii ustawienia.

– Jesteśmy w fazie dopracowywania ustawienia, koncepcji, po to, by osiągnąć odpowiedni poziom – z tego względu każde spotkanie może przyczynić się do poprawy, a wówczas będziemy funkcjonować lepiej jako zespół. Sporo zawodników grało w formacji z trójką z tyłu. W tym ustawieniu Legia osiągała wiele sukcesów, np. mistrzostwo Polski. Dobrze, kiedy drużyna potrafi radzić sobie w różnych systemach – zakończył.

Sobotnie spotkanie Legii Warszawa z Wartą Poznań rozpocznie się o godzinie 17:30.

Zobacz również: Kaczmarek przed ponownym debiutem w Lechii. “Kolejne wyzwanie”

Komentarze