Wisła Kraków z kolejnymi przypadkami COVID-19

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. Grzegorz Wajda

Wisła Kraków za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała, że miały miejsce dwa kolejne nowe przypadki zachorowania na COVID-19 w klubie. Osoby, które miały pozytywny wynik testu, zostały natychmiast poddane kwarantannie.

Czytaj dalej…

Wisła Kraków jest zatem kolejnym klubem z PKO Ekstraklasy, który w ostatnim czasie notuje wzrost zachorowań “nieszczęsnym patogenem”. W oficjalnym komunikacie klubu z Grodu Kraka można przeczytać, że w gronie osób, które zachorowały na COVID-19, jest przedstawiciel zespołu Białej Gwiazdy oraz pionu administracyjnego.

“We wtorek 29 września zawodnicy, sztab szkoleniowy i pracownicy Wisły Kraków, mający kontakt z pierwszą drużyną, poddani zostali kontrolnym testom na obecność SARS-CoV-2. W toku przeprowadzonych badań potwierdzono nowe przypadki wśród przedstawicieli zespołu i pionu administracyjnego” – czytamy w oświadczeniu Wisły Kraków opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

“Osoby te niezwłocznie rozpoczęły izolację, a klub w podjętych działaniach postępuje według wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Krakowie oraz Komisji Medycznej PZPN-u” – czytamy dalej.

Przedstawiciele klubu z Grodu Kraka nie chcieli ujawnić, ile konkretnie osób zachorowało. – Uzupełnienie komunikatu: Niestety nie możemy wskazać konkretnych danych/liczb – jest to kilka przypadków w drużynie. Jesteśmy w kontakcie z Ekstraklasą, która obecnie nie rozważa przełożenia meczu. Czekamy na dalsze decyzje – napisał rzecznik prasowy krakowskiej Wisły na łamach Twittera.

Dodajmy, że krakowska Wisła na niedzielę ma zaplanowane kolejne spotkanie w ramach PKO Ekstraklasy. Ekipa ze stolicy Małopolski w roli gospodarza zmierzy się z Lechią Gdańsk. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 12:30.

Komentarze