Koronawirus w Wiśle Płock. Odwołane zgrupowanie

Piłkarze Wisły Płock
Piłkarze Wisły Płock Michał Łada / Wisła Płock S.A.​

Wisłą Płock nie pojedzie na zaplanowane zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Powodem jest pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z zawodników zespołu prowadzonego przez Radosława Sobolewskiego.

Czytaj dalej…

Komunikat Wisły Płock:

“Po zakończeniu okresu urlopowego członków 1. drużyny Wisły Płock, klub z własnej inicjatywy sfinansował badania wymazowe dla wszystkich zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego.

Wynik testu jednego z zawodników okazał się być pozytywny. Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne.

Zaplanowany na dziś wyjazd na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego zostaje odwołany. Wszystkie osoby pozostające w kontakcie z zawodnikiem pozostaną w izolacji.

W najbliższych dniach odbędą się ponowne badania wymazowe całej przebadanej grupy. Po otrzymaniu wyników będą podejmowane kolejne kroki zgodne z zaleceniami PSSE w Płocku oraz komisją medyczną PZPN.”

Komentarze