Koronawirus w kolejnym klubie. Lechia zawiesza treningi

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Lechia Gdańsk, w oficjalnym komunikacie potwierdziła, że jeden z zawodników pierwszej drużyny uzyskał pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. W efekcie tego treningi zespołu prowadzonego przez Piotra Stokowca zostały zawieszone.

Czytaj dalej…

To już drugi klub PKO Ekstraklasy, w szeregach którego wykryto zakażenie koronawirusem. W ubiegłym tygodniu o zakażeniu jednego z zawodników poinformowała Wisła Płock.

Komunikat Lechii Gdańsk:

“Lechia Gdańsk potwierdza, że test na SARS-CoV-2 u jednego z zawodników dał wynik dodatni. Z uwagi na dobro osobiste piłkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych.

Zawodnicy Lechii przygotowywali się do rozgrywek sezonu 2020/2021 w jednym z ośrodków treningowych pod Warszawą. Przed rozpoczęciem zgrupowania wszyscy zawodnicy i sztab przeszli zorganizowane przez klub testy na obecność koronawirusa. Do czasu otrzymania wyników nie odbywały się spotkania grupowe, a treningi prowadzone były w grupach kilkuosobowych. W hotelu oraz na obiektach sportowych zachowany był reżim sanitarny. Zawodnik, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo.

Klub niezwłocznie poinformował o wynikach testu odpowiednią Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespół Medyczny PZPN. Zaplanowane wcześniej treningi drużyny zostały zawieszone i obecnie klub czeka na zalecenia SANEPID-u odnośnie dalszego postępowania. Wyniki pozostałych członków drużyny oraz sztabu szkoleniowego i medycznego są negatywne.”

Komentarze