Koronawirus w Cracovii i Stali Mielec

Piłkarze Stali Mielec
Piłkarze Stali Mielec fot. Anna Jajkiewicz/Stalmielec.com

Cracovia i Stal Mielec to kolejne kluby PKO Ekstraklasy, w których pojawiły się potwierdzone przypadki koronawirusa. Pasy poinformowały o potwierdzonym zakażeniu u jednego zawodnika pierwszej drużyny, natomiast w przypadku Stali chodzi o kilka osób w całym klubie.

Czytaj dalej…

Kluby PKO Ekstraklasy zostały zobowiązane przez Ekstraklasę SA i Zespół Medyczny Polskiego Związku Piłki Nożnej do przeprowadzenia w ostatni weekend badań wymazowych u wszystkich zawodników, członków sztabu szkoleniowego i osób mających bezpośredni kontrakt z pierwszą drużyną. We wtorek pozytywne przypadki potwierdzone zostały w Cracovii i Stali Mielec.

Mecz o Superpuchar Polski niezagrożony?

“Przeprowadzone w piątek badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazały jeden pozytywny przypadek w I drużynie Cracovii. Zawodnik został odizolowany, a Klub wdrożył zalecenia Sanepidu oraz Zespołu Medycznego PZPN. Dziś, tj. we wtorek zostaną przeprowadzane kolejne badania” – czytamy w oficjalnym komunikacie Cracovii.

W oficjalnym komunikacie Cracovia poinformowała również, że zaplanowane na piątek spotkanie o Superpuchar Polski z Legią Warszawa na chwilę obecną nie jest zagrożone. Przypomnijmy, że mecz ten był już raz przekładany z powodu zagrożenia epidemiologicznego, po stwierdzeniu zakażeń koronawirusem w zespole Legii.

Kilka przypadków w Stali Mielec

Poważniej wygląda sytuacja w Stali Mielec, której przedstawiciele również zostali poddani badaniom w ostatnią niedzielę. We wtorek klub poinformował: “W niedzielę zawodnicy, przedstawiciele sztabu oraz pracownicy FKS Stal Mielec SA przeszli badania wymazowe pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2. Wyniki kilku próbek dały wynik pozytywny. Osoby te niezwłocznie rozpoczęły izolację.”

Stal Mielec poinformowała również o odwołaniu sparingowe spotkania z Puszczą Niepołomice, które było zaplanowane na piątek.

Komentarze