Koronawirus torpeduje rozgrywki PKO Ekstraklasy

Piast Gliwice - Wisła Płock
Piast Gliwice - Wisła Płock fot. PressFocus

W najbliższy weekend mają być rozegrane mecze w ramach dziewiątej kolejki polskiej ekstraklasy. Wygląda jednak na to, że w tej serii gier nie będzie dane zagrać sześciu ekipom. Już wcześniej światło dzienne ujrzała wiadomość że z powodu zakażeń na COVID-19 do skutku nie dojdzie mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała z Zagłębiem Lubin. Tymczasem już są kolejne mecze w kolejce do odwołania.

Czytaj dalej…

Dopiero co Wisła Kraków z Lechią Gdańsk i Pogoń Szczecin z Jagiellonią Białystok odrobiły zaległości z szóstej kolejki polskiej ekstraklasy, a wygląda na to, że pojawią się w harmonogramie rozgrywek polskiej ekstraklasy kolejne spotkania, które będą musiały się odbyć w nowym terminie.

Na najbliższą niedzielę zaplanowane są trzy mecze w ramach dziewiątej serii gier PKO Ekstraklasy. Między innymi Wisła Płock ma się zmierzyć z Pogonią Szczecin, a Piast Gliwice w derbach z Górnikiem Zabrze. Oba te starcia nie dojdą jednak do skutku ze względu na zakażenia “nieszczęsnym patogenem” w szeregach Nafciarzy i Piastunek.

Polskie kluby atakowane przez koronawirusa

Przypomnijmy, że Wisła Płock poinformowała ostatnio o 19 przypadkach zakażenia na COVID-19, co skutkuje tym, że już 31 osób w klubie jest zarażonych. Z kolei Dziennik Zachodni informuje, że kolejne testy w Piaście Gliwice dały pozytywne wyniki testów na COVID-19, więc formalnością wydaje się przełożenie derbów Górnego Śląska na inny termin.

Odnotujmy, że w pierwszym meczu dziewiątej kolejki polskiej ekstraklasy Raków Częstochowa w Bełchatowie zmierzy się z Wisłą Płock już w najbliższy piątek o godzinie 20:30. Po ośmiu kolejkach ligowych liderem rozgrywek jest właśnie team Marka Papszuna, który z dorobkiem 19 punktów wyprzedza o trzy “oczka” zabrzańskiego Górnika.

Komentarze