Piłkarz Lecha z zakażeniem na COVID-19

Royal Charleroi - Lech Poznań
Royal Charleroi - Lech Poznań fot. Adam Jastrzębowski / Lech Poznań

Lech Poznań w swoim komunikacie na łamach oficjalnej strony internetowej poinformował, że w klubie miały miejsce kolejne testy na obecność COVID-19. U jednego z piłkarzy wynik był pozytywny.

Czytaj dalej…

Lech Poznań jest aktualnie w trakcie przygotowań do sobotniego meczu ligowego przeciwko Jagiellonii Białystok. Warto zaznaczyć, że trener Dariusz Żuraw nie ma łatwego zadania, gdyż nie ma wszystkich swoich piłkarzy do swojej dyspozycji, gdyż część zawodników jest na zgrupowaniach reprezentacji narodowych, w tym między innymi Jakub Moder, czy Kamil Jóźwiak.

Tymczasem najnowsze doniesienia z klubu z Wielkopolski wskazują, że jeden zawodnik miał wynik pozytywny na obecność COVID-19. Lech wydał specjalne oświadczenie w sprawie.

“Piłkarze Lecha Poznań wraz ze sztabem szkoleniowym po raz kolejny przeszli w weekend testy na obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2. Informujemy, że u jednego z zawodników pierwszej drużyny wynik badania jest pozytywny” – brzmi oficjalny komunikat umieszczony na łamach oficjalnej strony internetowej Kolejorza.

“Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Piłkarz został odizolowany od drużyny i rozpoczął kwarantannę. Czuje się dobrze, przechodzi zakażenie bezobjawowo. Lech Poznań zachowuje wszystkie rygory bezpieczeństwa i normalnie przygotowuje się do najbliższych meczów. W sobotę zespół Dariusza Żurawia czeka starcie PKO Ekstraklasy przeciwko Jagiellonii w Białymstoku” – czytamy dalej.

Odnotujmy, że lechici po rozegraniu pięciu meczów plasują się na szóstym miejscu w ligowej klasyfikacji, legitymując się dorobkiem ośmiu “oczek” na koncie. Dokładnie takim samym bilansem punktowym legitymuje się Duma Podlasia. Przed przerwą na spotkania reprezentacyjne rozbił w Gliwicach miejscowego Piasta, wygrywając 4:1.

Komentarze