Korona wykonała pierwszy krok. “Mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą”

Leszek Ojrzyński
Leszek Ojrzyński fot. PressFocus

Korona Kielce została w czwartek pierwszym finalistą meczu barażowego o awans do PKO Ekstraklasy. Złocisto-krwiści pewnie pokonali na swoim obiekcie Odrę Opole (3:0). Po zakończeniu spotkania opinią na jego temat podzielił się opiekun ekipy z Kielc.

  • Korona Kielce ma szanse wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej po dłuższej nieobecności
  • Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w niedzielę w finale baraży zmierzą się na swoim stadionie z Chrobrym Głogów
  • Opiekun kielczan ocenił gry swojej drużyny w czwartkowym boju

Korona Kielce może wrócić do Ekstraklasy

Korona Kielce zakończyła rundę zasadniczą sezonu 2021/2022 na czwartej pozycji z dorobkiem 56 punktów. Złocisto-krwiści jednocześnie znaleźli się w strefie drużyny, które były pewne gry w barażach.

W czwartek kielczanie przebrnęli przez pierwszą rundę, pokonując przekonująco przed własną publicznością Odrę Opole. (3:0). Kolejną przeszkodą będzie w najbliższą niedzielę Chrobry Głogów, który niespodziewanie dla wielu pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia (2:0) w drugim meczu barażowym.

– Gratulacje dla zawodników i dla kibiców, którzy też nas świetnie dopingowali. Zrobiliśmy pierwszy krok, ale musimy wykonać jeszcze jeden, bo naszym celem jest powrót do Ekstraklasy – mówił Leszek Ojrzyński na pomeczowej konferencji prasowej.

Brawo, że chłopaki grali ambitnie. Chociaż nasze zwycięstwo mogło być bardziej okazała. Skuteczność w pierwszej połowie była po naszej stronie, ale jestem świadomy, że pewne rzeczy możemy jeszcze poprawić – dodał trener Korony.

Mężczyzn poznaje się, jak kończą. My przed tym końcem dopiero jesteśmy. Dobrze, że zapracowaliśmy na to, aby być w finale. To spotkanie jednak jeszcze przed nami i musimy je rozegrać jak najlepiej – powiedział opiekun kielczan.

Decydujące spotkanie pomiędzy Koroną a Chrobrym odbędzie się w niedzielę o 20:45 na Suzuki Arena w Kielcach. Według ekspertów bukmacherskich faworytem w tym boju będą gospodarze.

Czytaj więcej: Wisła Płock z pierwszym letnim wzmocnieniem

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze