Lotto Ekstraklasa

Korona wygrywa w Gdyni

Zawodnicy Arki przegrali na swoim terenie z graczami Korony 1:2. W tym momencie kielczanie są już na czwartym miejscu.

W siódmej minucie na uderzenie zdecydował się Cebula, ale jego próba nie była zbytnio dokładna.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 28. minucie. Wtedy to precyzyjnie głową uderzył Brown Forbes.

Kilkadziesiąt sekund potem Miśkiewicz zatrzymał uderzenie Zarandii.

W 35. minucie po raz kolejny blisko był Zarandia. Gardawski w porę wybił jednak piłkę z linii bramkowej.

Do przerwy było natomiast 2:0 dla gości, ponieważ w doliczonym czasie gry z rzutu karnego nie pomylił się Kovacević.

W 55. minucie gospodarze przeprowadzili bardzo składną akcję, ale koniec końców Jankowski nie zdołał pokonać Miśkiewicza.

Gdynianie dopięli swego w 74. minucie. Piłka trafiła do Siemaszki, który znalazł sposób na wpisanie się na listę strzelców.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i kielczanie zwyciężyli 2:1.

Arka – Korona 1:2 (0:2)

0:1 Brown Forbes 28′
0:2 Kovacević 45+4′ (k.)
1:2 Siemaszko 74′