Korona wygrywa w Białymstoku

Ekstraklasa 2018/2019
Ekstraklasa 2018/2019 fot. Łukasz Pawlik

W pierwszym sobotnim spotkaniu 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok przegrała przed własną publicznością z Koroną Kielce 1:3 (0:2). Przed przerwą do siatki białostoczan trafiali Arveladze i Pućko, w 78. minucie nadzieje gospodarzom przywrócił Imaz, ale w końcówce stempel na wygranej Korony postawił Brown.

Trzech zmian po pucharowym zwycięstwie w Opolu dokonał opiekun Jagiellonii, Ireneusz Mamrot – miejsca Kadleca, Kwietnia i Kostala zajęli Arsenić, Bodvarsson i Pospisil. Po klęsce w starciu z Wisłą Kraków, na cztery korekty zdecydował się za to trener Lettieri – zamiast Miśkiewicza, Bjelicy, Gnjaticia i Soriano, mogliśmy dziś oglądać Hamrola, Marqueza, Kosakiewicza i Browna Forbesa.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać kwadrans – po sporym zamieszaniu w szesnastce gości, nieznacznie pomylił się uderzający z woleja Romanczuk. W 26. minucie, Arsenić wypatrzył w polu karnym Poletanovicia, którego płaskie uderzenie w kierunku dalszego słupka przeleciało po złej stronie słupka.

W kolejnych minutach inicjatywę przejęli jednak goście z Kielc – najaktywniejszy był Kostarykanin Forbes, którego główkę na rzut rożny w 28. minucie sparował Kelemen. Osiem minut przed przerwą, kielczanie objęli prowadzenie – z piłką popędził Arveladze, który silnym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans Kelemenowi na skuteczną interwencję.

Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie starcia na Stadionie Miejskim w Białymstoku, albowiem w 43. minucie zrobiło się już 0:2. Goście wyprowadzili szybką kontrę i po zagraniu z głębi pola, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Pućko.

Osiem minut po zmianie stron, szasnę na skompletowanie dubletu miał Pućko, który zbyt długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i ostatecznie został zablokowany przez obrońców.

W 78. minucie, kontakt z rywalem złapali gospodarze – silne uderzenie Novikovasa zza pola karnego wylądowało na słupku, na zaistniałą sytuację najszybciej zareagował Imaz, który zdobył bramkę kontaktową. W doliczonym czasie gry, zwycięstwo przypieczętowali jednak goście – kontrę Korony wykończył Brown Forbes.

Kiedy następne mecze?

Jagiellonia Białystok zanotowała tym samym czwarty z rzędu mecz bez wygranej – białostoczanie mają już tylko punkt przewagi nad dzisiejszym rywalem, a cztery punkty zapasu nad dolną połówką tabeli. Po przerwie reprezentacyjnej, Jagiellonia podejmie Pogoń, a Korona zmierzy się z Lechem.

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 1:3 (0:2)

0:1 Arveladze 37′