Korona w poszukiwaniu nowego trenera, możliwy nieoczywisty wybór

Dariusz Dudek
Dariusz Dudek fot. PressFocus

Korona Kielce w trakcie minionego weekendu zremisowała z Piasta Gliwice (1:1) w spotkaniu 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Po tym starciu odsunięty od prowadzenia Złocisto Krwistych został Leszek Ojrzyński. Według informacji Jakuba Białka z Weszło.com stery nad ekipą z Kielc może przejąć Dariusz Dudek.

  • Korona Kielce po wywalczeniu awansu do PKO Ekstraklasy w tym sezonie nie rozpieszcza kibiców
  • Złocisto-krwiści szukają rozwiązań, aby uniknąć spadku
  • Jakub Białek z Weszlo.com przekazał, że przymierzany do pracy w Koronie jest Dariusz Dudek

Korona nie chce utonąć

Korona Kielce aktualnie plasuje się na 17. miejscu w ligowej tabeli. Tym samym beniaminek PKO Ekstraklasy jest zagrożony spadkiem z najwyższej klasy rozgrywkowej. Taki stan rzeczy zmusił klubowe władze do drastycznego ruchu.

Dziennikarz Jakub Białek przekazał w programie “Liga Minus” na Weszło TV, że plan związany z wyciągnięciem Korony z kryzysu ma zostać powierzony Dariuszowi Dudkowi. 47-latek od rozstania z Sandecją Nowy Sącz we wrześniu pozostaje bez pracy.

Zobacz także:

Dudek to trener urodzony w Knurowie. W swoim CV ma pracę w takich klubach jak: Zagłębie Sosnowiec, czy GKS Katowice. W przeszłości był natomiast asystentem pierwszego trenera w Piaście Gliwice, czy Śląsku Wrocław oraz Bruk-Bet Termalica.

Korona w tym roku ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania. Złocisto-krwiści zmierzą się z Lechem Poznań i z Widzewem Łódź. Po przerwie do gry Korona wróci pod koniec stycznia, mierząc się na wyjeździe z Legią Warszawa.

Czytaj więcej: Korona przedłużyła umowę z kluczowym piłkarzem

Komentarze