Lotto Ekstraklasa

Korona rozbita w Sosnowcu

W pierwszym sobotnim spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy, ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec efektownie 4:1 pokonało przed własną publicznością Koronę Kielce.

Zagłębie objęło prowadzenie w 20. minucie. Po podaniu Udovicicia z głębi pola, wychodzącego z bramki bramkarza Korony ubiegł Olaf Nowak i skierował futbolówkę do siatki. Korona zdołała jednak doprowadzić kilkanaście minut później, po tym jak rzut karny podyktowany za faul na Arveladze, wykorzystał Elia Soriano. W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Druga odsłona należała jednak już tylko do Zagłębia. W 53. minucie, po podaniu Pawłowskiego, sytuację sam na sam z Miśkiewiczem wykorzystał Udovicić. Cztery minuty później było już 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mygas, który opanował piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Milewskiego, a następnie uderzeniem z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi.

W 82. minucie Korona doznała osłabienia, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marquez. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Zagłębia, które w doliczonym czasie gry ustaliło wynik na 4:1. Po strzale Milewskiego i interwencji Miśkiewicza, piłka trafiła do Mraza, który umieścił ją w siatce.

Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce 4:1 (1:1)