Korona przegrywa z Arką

Maciej Jankowski
Maciej Jankowski fot. Tomasz Duc / Arka.gdynia.pl

Gracze Korony przegrali z Arką 0:1. Dla gospodarzy oznacza to spadek do strefy spadkowej.

Czytaj dalej…

Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. W końcu obie drużyny walczą o zachowanie ligowego bytu. Była to zatem potyczka o tak zwane sześć oczek.

Na pierwsze trafienie czekaliśmy jedynie do dziesiątej minuty. Jak padła ta bramka? Deja celnie dośrodkował do Jankowskiego, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem głową.

Finalnie okazało się, że była to bramka na wagę kompletu punktów dla przyjezdnych. Arka Gdynia zanotowała zatem bardzo ważne zwycięstwo i pokonała Koronę Kielce 1:0.

W tym momencie gospodarze zajmują 14. miejsce w tabeli. Do tej pory zawodnicy Korony Kielce zdobyli 15 punktów. Arka Gdynia jest pozycję wyżej. Jak na razie zawodnicy tej ekipy zgromadzili dwa oczka więcej.

W następnej kolejce piłkarze Korony Kielce zagrają na swoim terenie z Cracovią. Natomiast Arka Gdynia podejmie Zagłębie Lubin.

Korona – Arka 0:1 (0:1)

0:1 Jankowski 10′

Żółte kartki

Kovacević

Korona: Kozioł – Spychała, Marquez, Kovacević, Gardawski – Pućko, Tzimopoulos (Zalazar 46′), Żubrowski, Pacinda (Lioi 75′) – Duranović (Papadopulos 46′), Żyro

Arka: Steinbors – Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak – Vejinović, Deja – Młyński (Antonik 60′), Nalepa (Danch 85′), Jankowski – Serrarens (Siemaszko 66′)

Komentarze