Korona przedłużyła umowę z kluczowym piłkarzem

Luka Zarandia
Luka Zarandia fot. PressFocus

Korona Kielce oficjalnie poinformowała, że nowy kontrakt z klubem parafował Luka Zarandia. 26-latek związał się ze Złocisto-krwistymi umowa do końca czerwca 2023 roku.

  • Luka Zarandia w sezonie 2022/2023 wciąż będzie bronił barw Korony Kielce
  • Beniaminek PKO Ekstraklasy poinformował o przedłużeniu kontraktu przez Gruzina
  • Rynkowa wartość piłkarza wynosi 250 tysięcy euro

Zarandia na dłużej w Koronie

Korona Kielce pozyskała Lukę Zarandię na zasadzie wolnego transferu w marcu tego roku z Zulte Waregem. Gruzin w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w siedmiu spotkaniach Fortuna 1. Ligi, w których zanotował jedno trafienie, a także jedną asystę.

“Umowa Luki Zarandii z Koroną Kielce została przedłużona do 30 czerwca 2023 roku” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z PKO Ekstraklasy.

Gruzin to ofensywny zawodnik, który w swoim piłkarskim CV ma między innymi takie kluby jak: Tobył Kostanaj, czy Arka Gdynia. Pierwsze kroki w świecie piłki nożnej zawodnik zaliczył z kolei w Lokomotiwie Tbilisi.

Zarandia ma na swoim koncie również dwa występy w reprezentacji Gruzji. 26-latek w drużynie narodowej zadebiutował w 2018 roku. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce piłkarz rozegrał natomiast 50 meczów, strzelając w nich sześć goli. Zarandia ma również na swoim koncie dziewięć asyst w Ekstraklasie.

Nową kampanię Korona zacznie już w połowie lipca. Pierwszym rywalem podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego będzie Legia Warszawa. Tymczasem tydzień później na drodze kielczan stanie Cracovia.

Czytaj więcej: Korona podjęła decyzję ws. trenera

Komentarze