Korona podjęła decyzję ws. trenera

Dominik Nowak
Dominik Nowak fot. PressFocus

Korona Kielce w oficjalnym komunikacie poinformowała, że odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu został Dominik Nowak. Ekipa z Suzuki Arena w trakcie minionego weekendu doznała bolesnej porażki z Puszczą Niepołomice (2:5).

  • Korona Kielce poinformowała w oficjalnym komunikacie o rozstaniu z trenerem
  • Dominik Nowak przestał odpowiadać za wyniki Złocisto-krwistych
  • Na razie nie ogłoszono nazwiska następcy 49-latka

Korona pożegnałą trenera

Korona Kielce przystępowała do sezonu, mając cel, który był powrót do najwyżej klasy rozgrywkowej. Aktualnie drużyna z Suzuki Arena plasuje się na trzeciej pozycji, legitymując się dorobkiem 32 punktów na koncie. Do lidera rozgrywek Miedzi Legnica kielczanie tracą obecnie dziewięć oczek.

Dominik Nowak został trenerem Korony w kwietniu tego roku. Prowadził ekipę z Kielc w 32 spotkaniach, notując w nich 13 zwycięstw, osiem remisów i 11 porażek. Chociaż z 49-latekiem wiązano duże nadzieje, to już po siedmiu miesiącach władze klubu podjęły decyzję o rozstaniu z trenerem.

“Informujemy, że z dniem 29 listopada 2021 roku Dominik Nowak przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Korony Kielce. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron” – brzmi oświadczenie korony Kielce opublikowane na oficjalnej stronie internetowej.

“Z pracą w klubie pożegnał się także asystent trenera Nowaka, Dawid Goliński. Trenerowi Nowakowi, a także trenerowi Golińskiemu dziękujemy za pracę na rzecz naszego klubu i życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach zawodowych!” czytamy dalej.

Korona w najbliższą niedzielę zmierzy się z GKS-em Jastrzębie-Zdrój. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie zacznie się o 18:00.

Czytaj więcej: Fortuna 1 Liga: Miedź i Widzew z kolejnymi krokami w drodze do awansu – podsumowanie 19. kolejki

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze