Korona nie zwalnia, nieudana środa dla drużyn z Łodzi

Stomil - Korona
Stomil - Korona PressFocus

W środę rozegrane został trzy spotkania 4. kolejki Fortuna 1. Ligi. Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Korony Kielce, którzy tym samym z kompletem 12 punktów na koncie prowadzą w ligowej tabeli. Pierwszej porażki doznał Widzew Łódź, który w wyjazdowym meczu musiał uznać wyższość Arki Gdynia.

Korona z czwartą wygraną

Korona Kielce była jedną z drużyn, która po trzech kolejkach miała na swoim koncie komplet punktów. Po kolejne zwycięstwo sięgnęła w środowym wyjazdowym meczu w Olsztynie, gdzie skromnie 1:0 pokonała miejscowy Stomil. Jedynego gola meczu z rzutu karnego tuż przed przerwą zdobył Łukowski. Dzięki tej wygranej Korona będzie samodzielnie prowadzić w ligowej tabeli po 4. kolejce.

Hit dl Arki, ŁKS bez zwycięstwa

W zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się meczu 4. kolejki Arka Gdynia przed własną publicznością pokonała 3:1 niepokonany dotąd Widzew Łódź. Mecz lepiej ułożył się dla gości, którzy prowadzili od 10. minuty po trafieniu Hanouska. Arka doprowadziła tuż przed przerwą, a w drugiej połowie rozstrzygnęła rywalizację na swoją korzyść. Po czterech kolejkach Arka ma na swoim koncie siedem punktów.

Tylko jeden punkt na swoje konto zapisał ŁKS, który u siebie mierzył się z GKS-em Jastrzębie. Po godzinie czasu wydawało się, że trzy punkty trafią na konto gospodarzy, którzy prowadzili 2:0, ale gościom z Jastrzębia udało się doprowadzić do wyrównania i uratować jedno oczko.

Stomil Olsztyn – Korona Kielce 0:1 (0:1)
0:1 Łukowski (k.) 44′

Arka Gdynia – Widzew Łódź 3:1 (1:1)
0:1 Hanousek 10′
1:1 Kobacki 45′
2:1 Kobacki 69′
3:1 Czubak 80′

ŁKS Łódź – GKS Jastrzębie 2:2 (1:0)