Korona na remis z Lechem

Adam Nawałka
Adam Nawałka fot. Grzegorz Wajda

Zawodnicy z Kielc zremisowali na swoim terenie z graczami Lecha 0:0. Jeśli jutro Wisła pokona Legię, to Kolejorz wypadnie z czołowej ósemki.

Gospodarze powinni objąć prowadzenie już w czwartej minucie. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał jednak Kovacević, który spudłował z kilku metrów.

W 30. minucie byliśmy świadkami pierwszego celnego strzału w tym spotkaniu. Brown Forbes został jednak zatrzymany przez dobrze interweniującego golkipera gości.

Pod koniec tej części gry zakotłowało się w polu karnym Lecha. Ostatecznie jednak Burić nie musiał interweniować, ponieważ gospodarze uderzyli ponad poprzeczką.

W 61. minucie gospodarze mieli rzut rożny. Na uderzenie zdecydował się Marquez, lecz spokojnie interweniował Burić. Podobnie było kilkadziesiąt sekund potem.

W 89. minucie bramkarza rywali próbował zaskoczyć Arveladze, ale Burić nie musiał przy tej próbie nawet interweniować.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Korona – Lech 0:0