Michał Probierz
Michał Probierz fot. ASInfo

Korona lepsza od Cracovii

Gracze Korony wygrali u siebie z Cracovią 1:0.  W tym momencie gospodarze mają 18 punktów, a goście zgromadzili 33 oczka.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Kiedy w 40. minucie czerwony kartonik zobaczył Zalazar, wydawało się, że będzie to stosunkowo łatwe spotkanie dla przyjezdnych.

Nieoczekiwanie kilka minut potem pierwszego gola w tym spotkaniu zdobyli jednak piłkarze Korony. Pućko zagrał do Pacindy, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego.

W 75. minucie sytuacja gospodarzy skomplikowała się jeszcze bardziej. Drugi żółty kartonik obejrzał Żubrowski. Ostatnie kilkanaście minut w tym spotkaniu piłkarze Korony musieli zatem grać w dziewięciu. Wszyscy zastanawiali się, czy gracze ekipy z Kielc będą w stanie dowieźć bardzo cenne dla siebie zwycięstwo.

W końcówce siły na placu gry nieco się wyrównały. Tym razem czerwoną kartką został ukarany Jablonsky, który leżąc kopnął zawodnika przeciwnej ekipy. Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Korona zdobyła komplet oczek.

Korona – Cracovia 1:0 (1:0)

1:0 Pacinda 43′